Inloggen bij Nieuwsbegrip met een Basispoortkoppeling
Met het nieuwe schooljaar zullen de gegevens van alle leraren en leerlingen bijgewerkt worden vanuit Basispoort. Check hieronder wat je nog kunt doen als beheerder.
Heb je nog geen Basispoortkoppeling, maar overweeg je wel om te koppelen? Kijk dan op nieuwsbegrip.nl/basispoort.
Check of je school goed gekoppeld is
Wanneer je bent ingelogd als beheerder, kun je klikken op ‘Beheer mijn school’ links boven het menu. Je komt dan in het schoolbeheer en kunt hier zien of de leraren en leerlingen erin staan. Ook kun je zien of de leerlingen in de juiste groepen zitten. Let op: de wijzigingen voor het nieuwe schooljaar komen pas door wanneer ze in het leerlingadministratiesysteem ook zijn bijgewerkt.
Zie je nog geen leraren (‘medewerkers’), groepen en leerlingen? De ict-coördinator van Basispoort van jouw school kan dan kijken of het vinkje bij CED-Groep bij ‘Uitgeverijen’ aan staat in Basispoort. Voor meer informatie over het koppelen met Basispoort, kijk op nieuwsbegrip.nl/basispoort.
Het nieuwe schooljaar
De meeste gegevens komen direct goed door vanuit Basispoort, maar enkele zaken moeten nog wel via Nieuwsbegrip ingesteld worden. Dat zijn:
- De leraren koppelen aan de juiste groepen (klassen). Dit kun je als beheerder regelen via 'groepen' (of door het bewerken van een leraar).
- De leerlingen moeten het juiste Nieuwsbegripniveau krijgen. De leraar kan dit ook doen voor zijn eigen groep(en). Weet je niet welk niveau je moet toekennen? Kijk dan eens op nieuwsbegrip.nl/niveaus.
- Wanneer nodig kan ook ReadSpeaker worden ingesteld. De leerling kan de tekst dan online laten voorlezen. De beheerder of leraar kan dit instellen via leerling bewerken > tabblad instellingen.
Goed om te weten
- Je kunt leraren ook de rol van beheerder geven. Jij blijft de hoofdbeheerder van de licentie, en bent degene die belangrijke informatie ontvangt over de verlenging van de licentie.
- Je kunt in geval van een Basispoortkoppeling ook leerlingen toevoegen die direct inloggen. Dit biedt kansen om bijvoorbeeld groep 3 – leerlingen te laten inloggen via Nieuwsbegrip. Lees meer over het invoeren van leerlingen op nieuwsbegrip.nl/inloggen-bij-nieuwsbegrip-zonder-koppeling.
- Omdat de leraren en leerlingen vanuit het leerlingadministratiesysteem via Basispoort in Nieuwsbegrip komen, zijn veel gegevens onaanpasbaar. Wel kun je de Nieuwsbegripniveaus of ReadSpeaker instellen. Leraren kunnen dit ook instellen.
- Als beheerder heb je een directe inlog voor Nieuwsbegrip met je e-mailadres, maar je kunt ook via Basispoort inloggen als leraar. Je kunt gebruikmaken van het account dat je voorkeur heeft. Je kunt je Basispoortaccount ook rechten als beheerder geven.